Dette er Ringsaker kommunes markedsportal. For kommunens vanlige side med kommunale tjenester, gå til www.ringsaker.kommune.no

Møt oss på Hyttemessen på Hellerudsletta

Foto av markedssjefen og Tone Alterskjær på Hyttemessen

Besøk Ringsaker, Norges største hyttekommune, på Hyttemessen på Hellerudsletta 13.–15. mars 2026!

Ringsaker kommune står på stand sammen med våre samarbeidspartnere Visit Sjusjøen, Prøysenhuset, Matfatet Ringsaker, Rom for Rom Interiør og Landhandleren i Gaupen. 

Hyttemessen er det største og viktigste møtestedet for virksomhetene i hyttemarkedet og det store norske hyttepublikummet. Besøkstallene ligger på 15 000–16 000 i løpet av messens tre dager. 

Norges største hyttekommune 

– Ringsaker er landets største hyttekommune med over 7200 fritidsboliger. Sjusjøen og Ringsakerfjellet er en attraktiv destinasjon for hyttefolket, innbyggere og besøkende. Derfor er det helt naturlig for Ringsaker kommune å være til stede på Hyttemessen sammen med våre samarbeidspartnere, sier markedssjef Bjørg Mykløy. 

– Kom innom oss for informasjon om hyttekommunen Ringsaker, inspirasjon til hytteinteriør, tips til opplevelser rundt om i Ringsaker, smaksprøver på lokal mat og mye, mye mer, oppfordrer Mykløy. 

Konkurranser og underholdning 

– Vi kan friste med spennende konkurranser med flotte premier for dem som kommer innom standen vår på hyttemessen. Det blir blant annet mulig å være med i trekningen av to billetter til Mjøsparken Live 2026 med Astrid S, Postgirobygget, DumDum Boys og Gaute Ormåsen, sier markedssjefen.  
 
Lørdag 14. mars blir det også Prøysen-underholdning på standen.  

– Hogne Moe kommer med gitaren og synger kjente og kjære Prøysen-sanger, forteller Mykløy.